Heart4Heart Day

10/10/2017

Thank you to all the pupils, Parents and Staff for their donations during our first ♡4♡ Day. This event was a great success and we will repeat it again next School year.

In total we managed to collect 4055PLN!

All the money collected during this event will be handed over to the Nasze Serce Foundation. We would also like to thank Professor Wojtalik for coming into School and dissecting pigs' hearts with the pupils. Thank you!

To była przyjemność zobaczyć tak wielu rodziców na obchodach naszego nowego wydarzenia, jakim było ♡4♡ DAY. podziękowania dla wszystkich za datki na rzecz Stowarzyszenia "Nasze Serce", która pomaga rodzinom i dzieciom dotkniętym chorobami serca.

Łącznie zebraliśmy 4055zł!

Dziękujemy prof.Wojtalikowi za wykład i przeprowadzenie praktycznych zajęć na sercach. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DZIECIOM, RODZICOM I NAUCZYCIELOM ZA ICH CIĘŻKĄ PRACĘ, HOJNOŚĆ ORAZ ŚWIETNIE SPĘDZONY CZAS PODCZAS WYDARZENIA!!